Категорія: КПНУ

Чемпіонат Європи з боксу

15-22 листопада в м. Будва (Чорногорія) відбувся чемпіонат Європи з боксу серед молоді. У змаганнях взяли участь 185 спортсменів збірних команд країн Старого світу. До складу команди української збірної увійшов Денис Салабай, студент І курсу факультету фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. За результатами змагань Денис зайняв ІІІ призове місце у ваговій категорії до 80 кг.

Вітаємо нашого спортсмена та бажаємо подальшого спортивного зростання!

Спортклуб

Акредитація спеціальності 016 Спеціальна освіта онлайн

23 – 25 листопада 2020 р. в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка буде проведення акредитаційної експертизи ОНП «Спеціальна освіта» третього рівня вищої освіти (доктор філософії), за спеціальністю 016 Спеціальна освіта з використанням технічних засобів відеозв’язку.

Читати далі

ЯК УСПІШНО СКЛАСТИ СЕСІЮ: ПОРАДИ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

Період сесії характерний надмірним хвилюванням серед студентства, унаслідок чого збільшується дратівливість і виникає постійне психологічне напруження. Cаме хвилювання є найбільшою проблемою в цій ситуації. Коли людина відчуває страх, виділяється гормон, який впливає на пам’ять. Це може бути причиною того, що інколи студенти на іспитах забувають вивчений матеріал, і лише навички емоційної саморегуляції можуть «вирівняти» ситуацію. Щоб змінити свій стан на екзамені від тривоги до впевненості пропонуємо чітко сформувати для себе план дій і певні тренінгові вправи для зняття стресу перед тестуванням.

Читати далі

Відбулось чергове засідання комісії з питань академічної доброчесності

18 листопада 2020 року відбулось чергове засідання комісії з питань академічної доброчесності, під час якого було підбито підсумки про проведені заходи з популяризації академічної доброчесності серед учасників освітнього процесу університету впродовж вересня-листопада поточного року. Голова комісії, професор Наталія Мазур повідомила про відкриті бесіди, які проводили члени комісії та науково-педагогічні працівники кафедр зі студентами ОС «бакалавр» і «магістр». Крім того, студентам було продемонстровано презентацію «Академічна доброчесність в інституційній практиці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка» і відеоролик «Будь доброчесним. Навчайся гідно та відповідально», який підготували студенти педагогічного факультету.

Читати далі

Форум «Людський капітал: Новий порядок денний»

Підтримуючи проголошені резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 25 вересня 2015 року № 70/1 глобальні цілі сталого розвитку до 2030 р. та результати їх адаптації з урахуванням специфіки розвитку України, викладені у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна», Президент України Володимир Зеленський в указі Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року постановив дотримуватися «забезпечення всеохоплюючої і справедливої якісної освіти та заохочення можливості навчання впродовж усього життя для всіх».

Читати далі

Відбулося чергове засідання ректорату

12 листопада в конференц-залі головного корпусу Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулося чергове засідання ректорату.

Читати далі

“Дух” літери, або буква – першоелемент лінгвокультури” (відкрита лекція професора Тетяни Космеди)

09 листопада з нагоди відзначення Дня української писемності та мови в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулася відкрита лекція з циклу щорічних лекцій пам’яті Івана Огієнка “Дух” літери, або буква – першоелемент лінгвокультури” у прочитанні української мовознавиці, доктора філологічних наук, професора, професора титулярного, членкині Президії Міжнародної асоціації франкознавців, Міжнародної Асоціації україністів Тетяни Космеди, яку організувала завідувач кафедри української мови, доктор філологічних наук, професор Людмила Марчук. Тетяна Анатоліївна окреслила основні завдання лінгвогеографії, визначила основні етапи виникнення літер кирилиці, наголосила на своєрідності розвитку українського письма, виокремила проблеми українського правопису у ХХ ст. тощо. Наприкінці зустрічі відбулося жваве обговорення, до якого активно долучилися магістранти факультету української філології та журналістики, а також науковці з інших областей, які мали нагоду були присутніми на онлайн-заході. Підбиваючи підсумки зустрічі, Тетяна Космеда побажала колегам міцного здоров’я, наснаги та невичерпного лінгвопатріотизму.

Зореслава Шевчук, методист навчального відділу,

старший викладач кафедри української мови

Ораторське мистецтво онлайн

Що робити, коли зустріч «у реалі» неможлива? Звичайно, зустрітися онлайн! Ораторське мистецтво можна продемонструвати й на відстані, наприклад, за допомогою Skype:)

28 жовтня відбулося чергове засідання студентського Ораторського клубу. До таємниць красномовства долучилися магістранти-першокурсники факультету іноземної філології.

Керівник клубу доцент Тетяна Білоусова попередила «присутніх», що екранні засоби, на жаль, не демонструють усіх можливостей ефективної промови, але здатні показати, як одні ораторські прийоми можуть компенсувати відсутність інших.

Читати далі

Місцеві вибори 2020: що нового?

Цьогоріч місцеві вибори в Україні можна назвати одними з найскладніших в організаційному плані, адже треба було передусім узяти до уваги нововведення до виборчого законодавства, а також карантинні обмеження, викликані пандемією. Для кращого розуміння особливостей сучасного виборчого процесу,  з метою підвищення політичної грамотності викладачі кафедри політології та філософії провели круглий стіл на тему: «Політична освіта в Україні. Що потрібно знати про місцеві вибори 2020?». Зі  специфікою виборчого процесу присутніх ознайомили фахівці, котрі безпосередньо були задіяні в ньому. 

Читати далі

Тимчасовий перехід на дистанційну форму навчання