На кафедрі біології та екології К-ПНУ відбулися гостьові лекції для студентів та викладачів

23 квітня викладачі кафедри та здобувачі освіти спеціальностей 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 101 Екологія, 091 Біологія прослухали лекцію prof. UAM, dr hab. Zbigniew Celka, Department of Systematic and Environmental Botany, Adam Mickiewicz University, Poznań (кафедра систематичної та екологічної ботаніки Університету ім. Адама Міцкевича у Познані).

Загалом до лекції долучилось понад 50 учасників із різних закладів вищої освіти України. Читати далі

Запрошуємо на тренінг «Мовні конфлікти та шляхи їх вирішення»

14 травня о 10:10 відбудеться тренінг «Мовні конфлікти та шляхи їх вирішення» в межах вивчення студентами навчально-наукового інституту української філології та журналістики К-ПНУ 2-3 курсів дисципліни «Мовленнєва комунікація».

Лектор – Богдана Лисак, тренерка національної тренерської мережі (компонент молоді) ГО «Ла-Страда Україна».

Місце: Молодіжний центр Кам’янця-Подільського, вул. Симона Петлюри, 16, третій поверх.

Запрошуємо всіх охочих!

Кафедра української мови

«Оцінювання в НУШ. Як оцінювати без знецінювання»: тренінг учителя Наталії Рудніцької для науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти К-ПНУ

Факультет іноземної філології вкотре гостинно вітав у своїх стінах учительку української мови та літератури, зарубіжної літератури, вчителя-методиста, експертку Державних стандартів базової та профільної середньої освіти, вчительку Всеукраїнської школи онлайн, тренерку НУШ – Наталію Рудніцьку.

09 травня 2024 року науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти К-ПНУ пройшли тренінг від пані Наталії на тему: «Оцінювання в НУШ. Як оцінювати без знецінювання». Читати далі

«Використання сучасних технологій на уроках польської мови»: тренінг учителя Тетяни Левицької

13 травня о 13:30 відбудеться тренінг учителя польської мови Кам’янець-Подільського ліцею №14, переможниці міжнародних конкурсів, міських та обласних педагогічних виставок, грантових проектів для вчителів польської мови «ABC polskiej klasy» Тетяни Левицької на тему: «Використання сучасних технологій на уроках польської мови».

Зустріч проходитиме в головному корпусі Університету Огієнка (313 авд., вул. Огієнка, 61).

Запрошуємо всіх охочих!

Переймаємо досвід учительської та журналістської діяльності: студенти навчально-наукового інституту української філології та журналістики поспілкувалися з фахівцями-практиками

9 травня 2024 року здобувачі вищої освіти освітньо-професійних програм «Середня освіта (Українська мова і література)», «Середня освіта (Українська мова і література. Англійська мова)», «Українська мова і література», «Журналістика» спілкувалися з філологом, у минулому – журналістом, сьогодні – фотокореспондентом служби зв’язків з громадськістю 143 об’єднаного навчально-тренувального центру «Поділля» Галиною Михальською, та у минулому – вчителем, сьогодні – коректором газети «Подолянин» Тетяною Боднар. Читати далі

ІV Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих вчених «Дошкілля в сучасному освітньому просторі: досвід, інновації, перспективи»

8 травня 2024 року на базі кафедри теорії та методик дошкільної освіти в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти й молодих вчених «Дошкілля в сучасному освітньому просторі: досвід, інновації, перспективи».

Конференція пройшла за підтримки партнерів нашого університету: Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Волинського національного університету імені Лесі Українки.

На початку конференції її модератор, доцент кафедри теорії та методик дошкільної освіти К-ПНУ Ірина Газіна зазначила:

«Без перебільшення, значення схожих наукових форумів є надзвичайно великим, особливо сьогодні в нелегкі часи для нашої України, її освітньої галузі. І те, що ми маємо змогу здійснювати освітній процес, займатися наукою, організовувати такі конференції, маємо завдячувати нашим захисникам, воякам Збройних сил України, які ціною свого життя дають нам можливість жити і працювати сьогодні та думати про майбутнє». Читати далі

«СКАЖЕМО НІ НАСИЛЛЮ! Розуміння та протидія насиллю»: профілактичний майстерклас від соціально-психологічної служби К-ПНУ для здобувачів вищої освіти

8 травня соціально-психологічна служба університету провела профілактичний майстерклас «СКАЖЕМО НІ НАСИЛЛЮ! Розуміння та протидія насиллю».

Усі учасники заходу отримали можливість: Читати далі

Університет Огієнка вітає з Днем Європи

Цьогоріч Україна вдруге відзначає День Європи разом зі своїми партнерами та друзями. Ця важлива подія свідчить про нашу єдність та цілісну мету, яка полягає у відстоюванні спільних цінностей та прагненні до мирного й демократичного майбутнього.

Університет Огієнка висловлює слова вдячності за підтримку, яку ми отримуємо від наших європейських закладів-партнерів. Нехай наша співпраця сприятиме утвердженню свободи, гідності і демократичних цінностей європейських держав. Наша сила – в єдності!

Із Днем Європи!

Оголошено новий конкурс на участь у Програмі ЄС Еразмус+

У межах підписаної міжінституційної угоди з Академією образотворчих мистецтв імені Яна Матейка оголошено конкурс на участь у Програмі ЄС Еразмус+ КА171: Міжнародна кредитна мобільність для студентів спеціальностей 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація та 014 Середня освіта (образотворче мистецтво).

Тривалість міжнародної академічної мобільності: з 1 жовтня 2024 р. до 10 лютого 2025 р. Читати далі

Гібридне гостьове заняття-тренінг «Теоретико-практичні аспекти використання ігрових технологій з дітьми дошкільного віку у взаємодії закладу дошкільної освіти та сім’ї»

На кафедрі теорії та методик дошкільної освіти відбулося гібридне гостьове заняття-тренінг на тему: «Теоретико-практичні аспекти використання ігрових технологій з дітьми дошкільного віку у взаємодії закладу дошкільної освіти та сім’ї», яке організували кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри дошкільної освіти Ольга Мельникова, викладач кафедри дошкільної освіти в межах дисципліни «Педагогіка дошкільна з історією» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Ірина Найдюк та кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Тетяна Бабюк. Для реалізації практичної частини та проведення тренінгу було запрошено директора закладу дошкільної освіти №1 «Ромашка» загального розвитку Христинівської міської ради Черкаської області Жанну Царук. Читати далі