Місяць: Червень 2014

  Проблема федералізації крізь призму досліджень фахівців Інституту історії України НАН України

  Фактично у вихідний день 30 червня актовий зал історичного факультету був заповнений викладачами, аспірантами та студентами, які прийшли на зустріч із трьома докторами історичних наук, професорами: Олександром Петровичем Реєнтом, Олександром Євгеновичем Лисенком та Олександром Івановичем Гуржієм. Зокрема, цей захід під назвою «Проблема федералізації. Історичне минуле. Осмислення і сьогодення» був покликаний підвищити рівень знань із вітчизняної історії  знань не лише студентства, а й науково-педагогічних працівників факультету.

  Читати далі

  Поради для журналістів

  Для того, аби журналіст завжди тримав руку «на пульсі» своєї теми, йому варто добре знати й постійно користуватися відкритими джерелами інформації.

  Тим, хто пише про економіку й фінанси, варто регулярно заходити на такі сайти: Читати далі

  Леона Вишневська: «Я розповідаю історії, в яких кожен може знайти хоча б проміле з власного життя, саме в цьому і є увесь сенс»

  Леона Вишневська – молода, талановита, оригінальна і дуже світла поетеса. Сьогодні вона поділиться з нашими читачами секретами свого успіху. Отже, до вашої уваги найчуттєвіша представниця сучасної української літератури. Читати далі

  «Олімпійські надії»

  Спортивне свято відбулося завдяки Асоціації настільного тенісу Кам’янця-Подільського (С.П. Степанков), факультету фізичної культури К-ПНУ імені Івана Огієнка (декан – М.С. Солопчук), кафедри спорту і спортивних ігор (О.П. Петров).

  Висловлюємо подяку нашим спонсорам та партнерам: Магазинам «СОНЕЧКО», «МЕБЕЛЬЄР», «АПЕТИТ», «МАГІК +», закладам харчування «МАКСМАК» та «ChickenHUT», профкому студентів, аспірантів та докторантів  К-ПНУ імені Івана Огієнка та готелю «7 Днів». Читати далі

  Є щось прекрасне в літі, а з літом прекрасне в нас

  Після літньої сесії студенти полегшено зітхають і радіють, бо їхнє літо починається по її закінченню. Канікули…Як їх провести так,щоб не втратити стільки часу і з користю.

  Читати далі

  Отримано стипендію від Гете-інституту

  Викладачі кафедри німецької мови Г.Г. Братиця та М.І. Микуляк отримали стипендію від Гете-інституту на проходження інтенсивного курсу для вчителів та викладачів німецької мови, що буде проводитись 30.06-11.07. 2014 року у місті Полтава.

  Читати далі

  Журналістська етика

  Проблема журналістської етики завжди була гострою для журналістики незалежної України.Етика формує певні правила та традиції. Українська журналістська етика в уже незалежній країні отримала важкий радянський спадок, де етичні стандарти журналіста прирівнювалися здебільшого до пропагандистських функцій, які схвалювалися та всіляко підтримувалися тогочасною владою. У новій Україні ЗМІ треба було вже пристосовуватися до нових трансформаційних процесів, що для перших означало: комерціоналізацію медіаринку та встановлення нових правил, які почали надиктовувалися новими власниками (людьми, які перебували в політиці чи були тісно пов’язані з нею), виходячи з урахування їхніх власних інтересів. Пропаганда замаскувалася під різноманітними видами цензури – від редакційної та владної до самоцензури. А потреба в журналістській етиці не поставала нагальною проблемою. Читати далі

  Ньябалі Кеджау привіз бронзу з Будапешту

  З 17 по 21 червня у м. Будапешт (Угорщина) проходив етап Кубка Світу з дзюдо. Магістр факультету фізичної культури майстер спорту України міжнародного класу Ньябалі Кеджау виборов бронзову нагороду. Читати далі

  Посібник «Reise – ist immer ein Erlebnis»

  Викладачами кафедри німецької мови Г.Г. Братицею та М.І. Микуляк видано навчальний посібник з практичного курсу німецької мови, призначений для студентів факультетів іноземних мов, які вивчають німецьку мову як першу та як другу іноземну.

  Читати далі

  Україна – Польща: спільний кордон – спільна спадщина

  З 11 до 17 червня 2014 року група працівників, стипендіатів і студентів Варшавського університету (Республіка Польща) під керівництвом доктора Радослава Карасєвіча-Щипьорскего виконала міжнародний дослідницький проект «Спільний кордон – спільна спадщина. Новий погляд на Польські і Турецькі фортеці на Дністрі» (http://borderoftheculturas.wordpress.com).

  Читати далі