Нові обмежувальні заходи

Нові обмежувальні заходи

З 6 квітня 2020 року на території України впроваджено більш жорсткі обмежувальні заходи для попередження розповсюдження коронавірусної хвороби. Згідно з новою редакцією постанови Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»  до кінця карантину діятиме заборона на:

  • перебування в громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;
  • переміщення групою осіб більше ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);
  • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);
  • відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
  • відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги;
  • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, тощо.

Крім того, постанова закріплює правила проведення самоізоляції та обсервації. Контроль за дотриманням режиму самоізоляції зобов’язані здійснювати поліцейські, військовослужбовці, Національна гвардія, працівники державних установ Міністерства охорони здоров’я тощо.

У разі виникнення питань, що стосуються карантину, алгоритму виявлення та лікування коронавірусної інфекції COVID-19, необхідно звертатися на телефони гарячих ліній у відповідному регіоні.

Роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів розміщено на сайті Кабінету Міністрів України.

Людмила Горчак, керівник відділу навчально-виховної роботи і гуманітарної освіти