Дистанційна освіта: переваги й недоліки

Своїми враженнями про дистанційне навчання діляться студенти різних факультетів:

Айгюн Салманова, студентка третього курсу факультету фізичної культури:

«У зв’язку з пандемією COVID-19 ми були змушені перейти на дистанційну форму навчання. Онлайн-заняття мають свої плюси й мінуси.      Плюсів, на мою думку, набагато менше, але все ж таки вони є:

1. Студенти маютьзмогу навчатися вдома, більше часу проводять із родиною.
  2. Навчання онлайн єновим, нестандартним, для багатьох цікавим.
  3. Чималочасу можна витратити для самопідготовки.

Але мінусів набагато більше:

1. Перевантаженістьсистеми Moodle.
  2. Бракживого спілкування.
  3. Проблеми з мережею Інтернет (убагатьох  випадках не було змоги працювати в онлайн-режимі)

4 Оскільки ми навчаємося на факультеті фізичної  культури, то  не мали змоги на належному рівні виконувати практичні заняття з фахових  дисциплін.

Було важко вивчати техніку виконання тих чи тих спортивних елементів без спеціального спортивного обладнання.

Вважаю, що навчатися дистанційно на факультеті фізичної культури недоречно, але у зв’язку з карантинними обмеженнями можна запровадити змішаний тип навчання, наприклад, лекційні, семінарські заняття варто виконувати в онлайн-режимі, а практичні заняття, пов’язані з виконанням фізичних вправ, проводити у звичайному режимі (пари з гімнастики, плавання, спортивних ігор, масажу тощо)».

Руслан Стасюк, студент факультету фізичної культури групи FKS1-B17:

«Дистанційне навчання, на мою думку, має і плюси, і мінуси.

Плюси:

– легше сприймати матеріал;

– з’являється більше вільного часу;

– більшість робіт, завдань і тестів виконуються в електронному варіанті, що зменшує обсяг письмової завантаженості.

Мінуси:

– мудл не витримує навантаження й погано працює;

– іноді виникають проблеми з інтернетом та електропостачанням.

Хотів би змінити:

– сайт мудл перенести на більш потужний сервер, щоб він витримував навантаження;

– обрав би одну програму, в якій проводилися б заняття з усіх дисциплін;

– лекційний матеріал подавав би у формі наглядних відеороликів, якщо це стосується занять, на яких описується техніка  виконання вправ і рухів».

Станіслав Кшемінський,студент факультету фізичної культури групи FKS1-B17:

«Дистанційне навчання за минулий навчальний рік дає можливість зробити такі висновки: онлайн-освіта має як свої переваги, так і недоліки.

Переваги дистанційного навчання:

1) Можливість самостійно працювати й обдумувати навчальний матеріал.

2) Можна навчатися в зручний час і в комфортному темпі.

3) Не витрачається час на дорогу до університету .

4) Можна поїсти, коли захочеться.

5) Більше можна зосередитися на навчанні та уникнути зайвого спілкування з небажаними людьми.

7)Можна навчатися в декількох навчальних закладах.

Недоліки дистанційного навчання:

1)Брак живого спілкування з одногрупниками й викладачами.

2) Втрачається інтерес і мотивація до навчання».