Місяць: Березень 2021

У К-ПНУ відбулося перше засідання Ради роботодавців

30 березня відбулося перше засідання Ради роботодавців у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.

Згідно з порядком денним присутні обговорили важливі стратегічні  питання організації та здійснення роботи Ради роботодавців К-ПНУ.

Перший проректор університету Володимир Дубінський розпочав засідання з ознайомлення зі складом Ради. Члени засідання обговорили та обрали запропоновані кандидатури голови,  співголови, заступника та секретаря Ради.

Читати далі

Дистанційна акредитація зі спеціальності 101 Екологія онлайн

З 05 до 07 квітня 2021 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка проводитимуть акредитаційну експертизу ОП “Екологія” зі спеціальності 101 Екологія першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з використанням технічних засобів відеозвязку.
05 квітня з 16:20 до 17:00 відбудеться відкрита зустріч усіх охочих учасників освітнього процесу з членами експертної групи на платформі ZOOM.
Відкрита зустріч з експертами: ID 8730, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, ОП “Екологія”.
Час: 5 квітня 2021 16:20-17.00
Покликання на зустріч (платформа Zoom): https://us04web.zoom.us/j/71013916259?pwd=MHNyMjRzMTQzcHh1UTNFTE82VkJwZz09
Meeting ID: 710 1391 6259
Passcode: 9gaQd8

Нові зустрічі проєкту «Школа професійного розвитку викладачів Університету Огієнка»

В університеті активно продовжується цикл зустрічей у межах проєкту «Школа професійного розвитку викладачів К-ПНУ», що сприяє вдосконаленню та підвищенню кваліфікації науково-педагогічних працівників, які мають досвід роботи в закладах освіти до 3-х років.

18 березня 2021 р. відбулася чергова зустріч учасників проєкту зі спікером Романюк Вітою Миколаївною, начальником Центру інформаційних технологій. Під час зустрічі було обговорено основні аспекти формування цифрової компетентності викладача, що є достатньо актуальним, своєчасним і необхідним завданням підвищення якості освітнього процесу та якості вищої освіти в університеті через активне впровадження дистанційних технологій навчання, створення електронного журналу обліку навчальної роботи студентів на платформі MOODLE та ін.

Читати далі

Запрошуємо взяти участь у пробному ЗНО онлайн

Шановні вступники!
03 квітня 2021 року на платформі MOODLE буде проведено пробне тестування онлайн із таких предметів:
  • англійська мова;
  • німецька мова.

Пройти тестування можна буде з 9:00-19:00.

Реєстрація за покликанням: https://forms.gle/BFBKLw8Yx9paz6Co6
Деталі на сайті: http://proforient.kpnu.edu.ua/ у розділі «Пробне тестування».

Відділ профорієнтаційної роботи, доуніверситетської підготовки

та сприяння працевлаштуванню випускників університету

Студенти К-ПНУ – переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу естрадної пісні імені Миколи Мозгового “ГРАЙ, МУЗИКО МОЯ”

Щиро вітаємо студентів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка спеціальності “Музичне мистецтво” Гончар Діану (клас доцента Ситник Т.М.), Дейнеку Андрія (клас викладача Пухальського Т.Д.), Зернюк Вікторію (клас викладача Пухальського Т.Д.), Рубановську Каріну (клас доцента Мартинюк Л.В.), Прокопчука Івана (клас доцента Ситник Т.М.), з перемогою в І етапі Всеукраїнського конкурсу естрадної пісні імені Миколи Мозгового “ГРАЙ, МУЗИКО МОЯ”.

Бажаємо подальших творчих успіхів та перемоги у другому турі конкурсу!

Пресцентр

Студенти та викладачі К-ПНУ взяли участь у командному чемпіонаті України з легкоатлетичного кросу серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків

27 березня у Рівному пройшов командний чемпіонат України з легкоатлетичного кросу серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків.

Факультет фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на змаганнях представляв студент 2 курсу Андрій Атаманюк, котрий посів перше місце в кросі на 4 км.

Викладачі кафедри легкої атлетики з методикою викладання виконували обов’язки суддів вищезазначених змагань. А саме: Василь Ліщук, Валерій Мазур, Андрій Ладиняк та Олександр Ротар.

Спортивний клуб

К-ПНУ зареєстровано в Global Research Identifier Database (Grid) та Research Organization Registry (ROR)

Наукове співтовариство у добу  цифрової трансформації  потребує відкритих систем для ідентифікації дослідницьких структур, що відповідає загальнодержавній політиці щодо вектору цифрової трансформації держави. Ідентифікатори дослідних організацій та ідентифікатори учасників є основоположною інфраструктурою наукової спільноти.

У березні Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка зареєстровано у двох провідних базах науково-дослідницьких організацій − Global Research Identifier Database (Grid) та Research Organization Registry (ROR).

Читати далі

Чемпіонат України серед юніорів до 20 років та Всеукраїнський відкритий турнір на призи Олімпійської чемпіонки Н. Скакун із важкої атлетики

22-27 березня 2021 р.  у Чернігові пройшов чемпіонат України серед юніорів до 20 років та Всеукраїнський відкритий турнір на призи Олімпійської чемпіонки Н. Скакун із важкої атлетики. Факультет фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка представляли студент 3 курсу Дмитро Курдибаха та студентка 1 курсу Ірина Сокальська. Перше місце у ваговій категорії 102 кг посів Дмитро Курдибаха.

Щиро вітаємо спортсмена і бажаємо нових високих досягнень!

Спортивний клуб

Педагогічний івент «Сучасні підходи. Прогресивні ідеї. Модерні практики» для фахівців-практиків Дунаєвеччини

Розвиток неперервного навчання разом із формуванням суспільства знань стали одним із соціальних наслідків глобалізації та інформатизації. Освіта більше не може обмежуватися кількома роками чи навіть десятиліттями, оскільки безперервне оновлення інформації вимагає постійного самовдосконалення та навчання для досягнення життєвого успіху.

Одним із потужних суб’єктів підвищення кваліфікації педагогів у секторі неформальної освіти є університети. У межах співпраці з Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка, з метою вдосконалення та набуття педагогами громади нових компетентностей із професійної діяльності КУ ДМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» зініціювала проведення педагогічного івенту «Сучасні підходи. Прогресивні ідеї. Модерні практики».

25-26 березня 2021 року у віртуальному просторі освітнього івенту плідно співпрацювали викладачі К-ПНУ та 189 представників фахових спільнот закладів освіти Дунаєвецької міської ради.

25 березня в межах проведення педагогічного івенту вчителі історії мали можливість познайомитися із прогресивними ідеями та напрацюваннями науковців Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка – Вадима Стецюка, кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України з питання «Україна в імперську добу: візія підручників історії та новітні дослідження» та Івана Боровця, заступника декана історичного факультету, кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії, який провів порівняльний аналіз викладання історії в середній школі Словацької республіки та України.

Науково-педагогічні працівники кафедри теорії та методик початкової освіти К-ПНУ – Наталія Гудима, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри; Олена Довгань, асистент кафедри; Наталія Мєлєкєсцева, кандидат філологічних наук, доцент та Наталія Бахмат, доктор педагогічних наук, професор провели онлайн-семінар «Сучасні освітні тенденції у початковій школі» для вчителів початкових класів. Викладачі ознайомили педагогів із новітніми лайфлаками та формами візуалізації інформації, які необхідні під час роботи із сучасними учнями початкових класів. Чималу увагу було звернено на цифрову грамотність учителя та безпеку в мережі Інтернет.

До серії онлайн-зустрічей долучилися практичні психологи, соціальні педагоги ЗЗСО, вихователі та вчителі-реабілітологи ЗДО, які спілкувалися із кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри психології освіти Ольгою Столяренко з питання «Інноваційні технології в психології». Під час зустрічі розгорнулася жвава дискусія навколо проективних методик, малюнків, які, особливо в ранньому дитячому віці, мають свої особливості, про використання у роботі психологів портретних, метафоричних карток, методик Розенцвейга, Ейдемілера, Ренежи та ін. Педагоги мали можливість поділитися проблемами з власного досвіду та запланувати нові практичні зустрічі.

26 березня поринути у віртуальний простір літератури та мистецтва мали змогу вчителі зарубіжної літератури. Спікерами заходу були викладачі К-ПНУ – Олександр Кеба, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри германських мов і зарубіжної літератури, який висвітлив теоретико-методологічні та практичні аспекти взаємодії літератури і мистецтва та Поліна Шулик, кандидат філологічних наук, доцент кафедри германських мов і зарубіжної літератури, яка продемонструвала сучасні методичні прийоми використання різних видів мистецтва при викладанні зарубіжної літератури.

«Географічні задачі: цікаво і просто (топокарта, координати, масштаб та інші на перший погляд нудні теми)» були темою спілкування представників фахової спільноти вчителів географії та викладачів кафедри географії та методики її викладання – Ігоря Касіяника, кандидата географічних наук, доцента, завідувача кафедри; Владислава Гарбара, кандидата географічних наук, старшого викладача кафедри; Андрія Лісовського, кандидата географічних наук, викладача кафедри; Бориса Матвійчука, кандидата географічних наук, викладач кафедри географії та методики її викладання.

Географічні задачі дозволяють закріпити вивчений теоретичний матеріал уроку, розвивають логічне мислення, загальну ерудицію, просторову уяву, здатність аналізувати будь-який об’єкт чи сучасну проблему, що містить географічні аспекти, тому онлайн-зустріч мала прикладний характер для вчителів географії.

Педагогічний івент «Сучасні підходи. Прогресивні ідеї. Модерні практики» 26 березня об’єднав педагогів закладів дошкільної освіти з професорсько-викладацьким складом К-ПНУ. Ірина Газіна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методик дошкільної освіти презентувала тему «Використання методики НУМІКОН в освітньому процесі ЗДО». Катерина Демчик, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методик дошкільної освіти ознайомила присутніх з ігромайстерністю у роботі вихователя сучасного закладу освіти як домінантою супроводу образотворчої діяльності.Усіх учасників освітнього івенту об’єднала спільна мета – підготовка інноваційного педагога відповідно до державної освітньої політики з урахуванням суспільних викликів, який поєднує у своїй професійній діяльності теоретичну і практичну підготовки, має сформовані ключові, професійні та загальнопрофесійні компетентності.

Під час сертифікованих зустрічей із педагогами освітянської спільноти Дунаєвецької міської ради працювало 15 модераторів із різними темами, формами, методами і підходами. Педагоги обмінялися враженнями від висвітлених питань та отримали кваліфіковані відповіді на запитання від провідних науковців університету. Позитивні відгуки замовників освітніх послуг, обмін професійним досвідом, зацікавленість та вмотивованість – таким запам’ятався проведений педагогічний івент.

Висловлюємо слова вдячності викладачам Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка за співпрацю та надану педагогам можливість навчатись, удосконалюватись, розвивати ключові та фахові компетентності. Переконані, що освітній івент стане у нагоді освітянам громади під час їх діяльності, професійно згуртує їх та вмотивує до нових творчих звершень. Сподіваємось на підтримку університету під час реалізації нових спільних ініціатив!

Ірина Шендерук, консультант комунальної установи Дунаєвецької міської ради

«Центр професійного розвитку педагогічних працівників»,

пресцентр К-ПНУ

IV Всеукраїнський музичний конкурс «MUSICUNIFEST-2021»

11-12 березня 2021 року на кафедрі музичного мистецтва відбувся IV Всеукраїнський музичний конкурс «MUSICUNIFEST-2021». Цього року конкурс проходив у дистанційній формі, але зміг об’єднати майже 100 учасників із десяти регіонів України.

Гран-прі цьогорічного конкурсу отримали:

  1. Євгеній Кандирал (м. Хмельницький)  – вокаліст дитячої музичної школи-студії при Хмельницькому музичному коледжі ім. В.І. Заремби. Інструментальний жанр – труба, 1 вікова категорія, клас викладача Кашперського Володимира Петровича, концертмейстер Герасимюк Аркадій Миколайович.
  2. Дитячий хор “Choralle” (м. Славута) мистецької школи “Славутська школа мистецтв”. Номінація «Хори», 1 вікова категорія, керівник – Скрипнюк Людмила Василівна, концертмейстер Михальчук Леся Володимирівна.

У конкурсі також взяли участь студенти спеціальності «Музичне мистецтво» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, які здобули почесні нагороди:

  • Юлія Маслюк (клас доцента Мартинюк Любов Василівни) – лауреат IІ ступеня в номінації “Естрадний спів”;

  • Вокальний дует у складі Вікторії Зернюк та Андрія Дейнеки (клас викладача Пухальського Тараса Дмитровича) – лауреат IІ ступеня у номінації «Естрадний спів – АНСАМБЛІ».

Вітаємо переможців та учасників музичного конкурсу і бажаємо подальших творчих перемог!

Пресцентр