День: 11.04.2022

«Лялька-мотанка – явище неповторне, зі своїм життєписом, характером, навіть поведінкою»: заслужений майстер народної творчості Наталя Свиридюк відвідала К-ПНУ

Наталія Свиридюк –полтавська мисткиня, яка створює вузлові ляльки з лляної тканини, фарбованої за стародавньою технологією – із використанням природних барвників. Пані Наталія спрямовує свої зусилля на створення науково достовірних та естетично досконалих традиційних ляльок, виконаних в народних традиціях. На жаль, на період війни в країні Наталія Свиридюк змушена покинути рідну Полтаву та тимчасово переїхати до Кам’янця-Подільського, де мешкають її родичі. Перебуваючи в місті, приємною подією став візит народної майстрині до Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Читати далі

Оголошено конкурс на участь у Програмі ЄС Еразмус+ для науково-педагогічних працівників

Академія образотворчих мистецтв імені Яна Матейка (м. Краків, Республіка Польща) оголошує конкурс на участь у Програмі ЄС Еразмус+ за напрямом КА171 для науково-педагогічних працівників кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва педагогічного факультету Університету Огієнка.

Читати далі

РЕЄСТРАЦІЮ НА УЧАСТЬ У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЛЬТИПРЕДМЕТНОМУ ТЕСТІ ПРОДОВЖЕНО ДО 19 КВІТНЯ

07 квітня 2022 року, МОН звернулося до Українського центру оцінювання якості освіти щодо продовження терміну реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті до 19 квітня.

Читати далі

«Україна. Нариси історії»: Інститут історії України НАН України надав вільний доступ до перших трьох книг із проєкту

В умовах воєнного стану Інститут історії України НАН України спільно з видавцем – Видавничим домом «Академперіодика» НАН України – вирішили надати всім охочим вільний доступ до перших трьох книг із проєкту «Україна. Нариси історії».

Україна й українці в постімперську добу (1917–1939) / НАН України, Ін-т історії України. – Київ: Академперіодика, 2021. – 620 с.
Україна в епіцентрі протистояння світових систем (1939–1990) / НАН України, Ін-т історії України. – Київ: Академперіодика, 2021. – 544 с.
Україна і виклики посттоталітарного транзиту (1990–2019) / НАН України, Ін-т історії України. – Київ: Академперіодика, 2021. – 592 с.

Читати далі

Перша психологічна допомога. Алгоритм дій

Війна в Україні стала стресом для усіх учасників освітнього процесу. Проте система освіти має значні можливості для допомоги студентам, викладачам і працівникам університету.

Перша психологічна допомога – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної психологічної допомоги людям, які зазнали впливу значних стресорів. Її надання не передбачає значної професійної підготовки, достатньо педагогічних знань, отриманих в межах загальноосвітнього психологічного інформування, і природної здатності проявляти співчуття, людяність. Потреба у першій психологічній допомозі залежить від глибини впливу події на людину. Ступінь впливу зазвичай визначається як незначний, помірний, тяжкий. Здебільшого першу психологічну допомогу надають під час важкого впливу психотравмувальної події на особу. Саме оцінка поведінки постраждалого є вирішальною для прийняття рішення про надання першої психологічної допомоги. З цієї точки зору важливим є оцінка станів.

Читати далі

Фейки в мережі: як не потрапити в пастку дезінформації

Шалений потік інформації в соціальних мережах нестримний, а часом – неконтрольований. Новини, історії очевидців, прохання про допомогу чи заклики до волонтерства заполонили наші стрічки.
Разом з тим, велика частина інформації, яка поширюється – неправдива. І про це потрібно знати кожному відповідальному громадянину.

Саме тому Освітній центр Веховної Ради України з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпекизапрошують вас на перший спільний захід – вебінар на тему: «Фейки в мережі: як не потрапити в пастку дезінформації»

Читати далі