Сьогодні, коли минув уже третій місяць героїчного протистояння України у війні з росією, як ніколи раніше гостро, постає проблема психоемоційного стану особистості в умовах стресу. Ми поспілкувалися із психологами соціально-психологічної служби, які активно працюють зі студентами, викладачами вишу та всіма охочими від початку повномасштабної війни.
Про способи збереження психологічного здоров’я, специфіку емоційної реакції на стрес, психологічні прийоми у період криз та емоційні настрої серед українців нижче читайте в інтерв’ю із кандидатами психологічних наук, психологами соціально-психологічної служби К-ПНУ Оксаною Логвіною та Юлією Данчук.
Поділіться, як часто студенти та викладачі нашого університету звертаються по допомогу?
Від початку повномасштабної війни соціально-психологічна служба надає допомогу університетській спільноті та всім охочим. Перший місяць війни був найскладнішим періодом. Кількість звернень була максимально великою. Потім почався адаптаційний період, що дав можливість нашим студентам та викладачам, «відносно» стабілізувати свій стан, навчитись керувати панічними атаками, долати тривогу, здобути нові навички щодо контролю над власним життям та своїм емоційним станом.
Соціально-психологічна служба університету активно та систематично розміщує на сайті університету матеріали кризової допомоги, самодопомоги під час воєнного стану. Зараз частота звернень залежить від військових подій, які висвітлюються в пресі (м. Буча, м. Маріуполь та ін.).
Читати далі