Олександра Стара: історія успіху

Олександра Стара: історія успіху

Поділитися!

Олександра Стара – студентка факультету української філології та журналістики й водночас наша Erasmus Alumni. Нагадаємо, що її місцем навчання був Католицький Університет у місті Ружомберок (Республіка Словаччина). Там Саша навчалася, подорожувала, набувала нового досвіду впродовж чотирьох місяців. «Еразмус+ – це не просто зміна середовища, це насправді зміни зсередини,» так коментує Олександра свою участь у програмі.

Активна, цілеспрямована, відповідальна, креативна, Саша все ж таки наважилася взяти участь у програмі Еразмус+. З інтерв’ю , в якому Олександра розповідає відділу МЗ про набутий досвід під час навчання в Католицькому Університеті, можна дізнатися багато цікавого про специфіку освітньо-навчальної діяльності європейських закладів вищої освіти, а також про нелегку, але терпеливу й наполегливу працю таких студентів, як Олександра.

Для дівчини це була «гра з перепонами»:

  • написати мотиваційний лист і скласти CV;
  • пройти конкурсний етап, який розглядала комісія на чолі з ректором університету Сергієм Копиловим;
  • підготувати необхідні документи (їх перелік можна знайти на сайті відділу МЗ у рубриці «Довідник учасника» – ось тут;
  • владнати технічні пункти з біометричним паспортом, туристичним страхуванням, фотокартками та навіть довідкою про несудимість (авжеж, усе дуже серйозно). А ще – придбати нарешті квитки!

Звичайно, все було новим: місце, ЗВО, дисципліни, викладачі й оточення. Потрібно було звикнути до гуртожитку, нових товаришів, адаптуватися не лише до англійської, але й до словацької мови, підібрати вдалий розклад, а тоді вчитися, подорожувати і ще раз учитися.».

Сьогодні Олександра працює за своєю професією на телеканалі «ТРК Україна» у  Київ. Ледь не щодня вона ділиться світлинами робочого процесу в соціальних мережах – на них дівчина усміхнена та щаслива.

Про те, як почала працювати на телеканалі, Саша розповідає таке: «Останні дні травня 2019 року. Я саме повертаюся зі Словаччини, де впродовж чотирьох місяців навчалася за програмою Еразмус+. У потязі починаю усвідомлювати: один із найкращих періодів життя закінчився. Що далі?

«Привіт! Ти будеш у Києві завтра? Є вакансія!» – саме з цього повідомлення розпочався наступний, але не менш важливий етап мого життя.

Все літо я проходила стажувалася на одному з головних телеканалів України – ТРК «Україна», а осінь розпочала на посаді кореспондентки. Пошук інформації, зйомки, інтерв’ю – це стало для мене буденністю. Навіть після важкого робочого дня я розумію, що з вибором професії не помилилася. Журналістика – це щось більше, ніж новини, це про людей».

Зараз, в умовах карантину, Саша працює дистанційно (активно й творчо). Наголошує: «Завдань не стало менше, а ось бажань працювати якісніше та краще побільшало. В самоізоляції намагаюся частку «само» ставити скрізь. Це можливість пізнати себе краще, зрозуміти свої наміри й плани (але не ті, які щодня нав’язує суспільство), це час для себе. Думаю, що кожному варто «заглянути» глибше, ніж зазвичай. Вірю, що все у нас буде добре».

Що ж далі? Дівчина з посмішкою говорить, що ділитися заздалегідь планами не в її стилі. Але мрій і сподівань багато: «На щастя, вони (мрії) мають властивість здійснюватися. Іноді змінюються за кращим сценарієм, ніж мій власний».

Університет Огієнка щиро радіє за свою студентку. Успіх – це великі й малі кроки до своєї мети. Еразмус – це крок, який варто зробити, щоб розпочати свою історію успіху.

Відділ міжнародних зв’язків