Категорія: Актуальне чтиво

Зустріч студентів-германістів із лектором Німецької служби академічного обміну (DAAD) Andre Böhm

У рамках реалізації співпраці між кафедрою німецької мови Університету Огієнка та Німецькою службою академічних обмінів наш університет мав за честь радо вітати у своїх стінах лектора (DAAD) Андре Бйома (Andre Böhm).

Перебуваючи на факультеті іноземної філології, пан Андре презентував лекції з питань лексикології, стилістики німецької мови та новітньої німецькомовної літератури. Практичний блок передбачав обговорення основних тенденцій розвитку сучасної німецької мови, змін у граматичній системі. Сучасна мова дуже швидко змінюється, піддається впливу різних соціальних, технічних, політичних і культурних чинників та факторів. Саме тому тема першої лекції  («Die Tendenzen der deutschen Gegenwartssprache») «Тенденції сучасної німецької мови» була релевантною та цікавою. Андре Бйом розтлумачив присутнім значення деяких термінів, зокрема пояснив різницю між Hochdeutsch та  Standarddeutsch, Dialektdeutsch та Regionaldeutsch. Студенти, працюючи в групах, наводили власні приклади з Jugendsprache та  Slang. Лектор зацікавив аудиторію не лише цікавими прикладами, а й різними формами роботи та вдало підібраними завданнями, які активізували студентів та викладачів.

Читати далі

Коронавірус: що потрібно знати?

Найбільш обговорюваною темою в Україні та світі є питання про розповсюдження захворювання, яке викликано коронавірусом Covid-19, вперше зафіксованого в китайському місті Ухань. Пропонуємо Вам інформаційні матеріали, які дадуть відповідь на окремі запитання.

Що таке коронавірус? Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеня тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається COVID-19.

Читати далі

Звернення Сергія Анатолійовича Копилова

Шановні колеги, студенти, співробітники та вся університетська родино!

Копилов Сергій Анатолійович27 лютого 2020 року відбулися вибори ректора Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Колектив демократичним шляхом обирав керівника закладу освіти. Претендентами на посаду ректора були Копилов Сергій Анатолійович, доктор історичних наук, професор, Кшевецький Володимир Сергійович, кандидат філологічних наук, доцент, Федьков Олександр Миколайович, доктор історичних наук, доцент.

 

Читати далі

Стипендійні програми від Уряду Латвійської Республіки

У межах угоди, яка підписана 29 вересня 2017 року між урядом України та урядом Латвійської Республіки у сфері освіти, науки, молоді та спорту, державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки запрошує здобувачів вищої освіти та науковців для навчання/дослідження/участі в літніх школах упродовж 2020-2021 навчального року.

Читати далі

Підсумки акції «Подаруй бібліотеці книгу!»

Дарування книг бібліотеці – це традиційна форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. Дарування – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Факт надходження книг до бібліотеки – це показник престижу книгозбірні, її місця в суспільному житті та науці.

Читати далі

“Lanet” відкритий для студентів!

У 216 аудиторії нашого університету 6 лютого 2020 року відбулася зустріч із представниками інтернет-мережі «Ланет». Спілкування працівників мережі зі студентами проходило у теплій і дружній атмосфері.Любов та Олесь розповіли про специфіку роботи у мережі «Ланет», про труднощі, які виникають повсякчас, про те, як самі колись прийшли працевлаштовуватися й не знали, «що це і з чим його їдять».

Читати далі

Нове монографічне видання А.Ю. Хоптяра

Нещодавно побачила світ монографія кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника К-ПДІМЗ Хоптяра Андрія Юрійовича на тему: “Діяльність  партії соціалістів-революціонерів у Правобережній Україні в 1896-1907 рр.”. Андрій Юрійович впродовж 2005-2013 рр. навчався у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, спочатку в якості студента, далі магістранта та аспіранта. У квітні 2015 р. він успішно захистив на засіданні спеціалізованої вченої ради К-ПНУ дисертацію, основні положення якої стали основою для створення монографії. Читати далі

Письменник Заза Пауалішвілі завітає до нашого університету

Проникливий і загадковий, один із найцікавіших поетів покоління на ім’я Заза Пауалішвілі та видавництво «Смолоскип» у рамках великого туру містами України презентують збірку поезій «Реґіна Ольсен». 5 квітня о 13.30 за сприяння  ГО “Творче об’єднання письменників та художників “Кам’яний острів” та факультету іноземної філології відбудеться презентація книги у конференц-залі головного корпусу університету (ауд. 208).  Читати далі

Екскурсія до Галереї мистецтв

10 листопада 2015 року студенти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка економічного факультету, напряму підготовки «Туризм» відвідали Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник, а саме Галерею мистецтв. Для студентів була проведена екскурсія, на якій останні мали можливість на практиці ознайомитися з особливостями професії екскурсовода, проаналізувати екскурсознавчу майстерність, вміння, навички, мову та невербальні засоби спілкування гіда з екскурсантами. Читати далі

«Вони злетіли журавлями в небо»

14 жовтняДень захисника України. І це водночас гарний привід почитати поетичну збірку про тих, хто загинув за нашу державу, за її майбутнє і сьогодні молиться за її мир на небесах.

Читати далі