День: 09.08.2021

Науково-просвітницька онлайн-конференція «Брама Сходу. До 350-ліття завоювання Кам’янця османами. Українсько-турецькі відносини»

Запрошуємо всіх зацікавлених долучитися до науково-просвітницької онлайн конференції «Брама Сходу. До 350-ліття завоювання Кам’янця османами. Українсько-турецькі відносини», що відбудеться 18 серпня о 13:30 на zoom-платформі  за участю українських і турецьких науковців, громадських діячів.

Захід присвячено популяризації спільної історії України та Туреччини, висвітленню одного із найдраматичніших періодів так званої Руїни.  Зокрема, 350-літтю облоги Кам’янця-Подільського турецько-козацькими військами, значенню військово-політичних українсько-турецьких союзів та дипломатії.

Читати далі

До уваги вступників на основі ОКР “молодший спеціаліст”

Вітаємо вступників, які зараховані на навчання за державним замовленням для здобуття ОС “бакалавр” на основі ОКР “молодший спеціаліст”.
Зі спиками зарахованих можна ознаоймитись за покликанням.

Студенти й випускники К-ПНУ – призери чемпіонату Європи з пауерліфтингу

06 серпня на на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу в місті Плзень (Чехія) магістрантка спеціальності Фізична культура та спорт факультету фізичної культури К-ПНУ Тетяна Шлопко  (тренер Вадим Воронецький) виборола золоту медаль та встановила 3 рекорди України: присідання- 167,5 кг, жим- 110, сума триборства- 437,5 кг.

У категорії до 76 кг Україну представляла випускниця факультетів іноземної філології та фізичної культури К-ПНУ, заслужений майстер спорту, дворазова срібна призерка Всесвітніх Ігор, генеральний секретар Федерації пауерліфтингу України Тетяна Мельник (тренер Валерій Мельник). Спортсменка очолила п’єдестал у своїй категорії і встановила серію рекордів Європи та світу.

Ще однією призеркою чемпіонату  Європи у ваговій категорії понад 84 кг стала Валентина Загоруйко (тренер Тетяна Мельник), випускниця факультету фізичної культури К-ПНУ. Спортсменка у присіданні завоювала золоту нагороду, піднявши 255 кг, у жимі срібну – 155 кг та бронзу у тязі – 207,5 кг.,  сума триборства – 617,5 кг.

Щирі вітання спортсменам і тренерам! Подальших успіхів і спортивних перемог!

Податкова знижка для здобувачів вищої освіти

Студенти, які здобувають освіту на контрактній основі, мають право на певну компенсацію вартості освітніх послуг – податкову знижку на навчання. Така можливість передбачена підпунктом 166.3.3. статті 166 Податкового кодексу України.
«Витрати мають підтверджуватися платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, що ідентифікують продавця послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копіями договорів за їх наявності, у яких обов’язково відображається вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги», – зазначають у Службі освітнього омбудсмена.
За даними Державної податкової служби, у 2019 році зі 147 тисяч громадян, які звернулися за податковою знижкою, 80% бажали отримати знижку саме за витрати на навчання.
У 2020 році держава компенсувала 216 млн грн плати за контрактну форму навчання для 77 тисяч українців.
Право на податкову знижку за навчання мають здобувачі освіти, батьки здобувачів освіти або їх усиновлювачі, чоловік або дружина здобувача освіти, які є громадянами України та платниками податків.
Податкову знижку можна отримати незалежно від того, у державному, комунальному, корпоративному чи приватному закладі освіти отримує освітні послуги учень або студент.
Про порядок надання податкової знижки та її розрахунок читайте за поликанням.

За інформацією сайту Освіта.ua